Hara

Trupa a fost infiintata in mai 2000 la Cluj-Napoca. Ei spun ca stilul abordat este rock european cu influente etno si alternative.

Trupa este compusa din:

Flavius Buzila
- voce, chitara;
- 32 ani, fondator;
- absolvent al Facultatilor de Litere si Limbi Moderne Aplicate;
- profesor de limba engleza;
- studii de chitara si canto;
- e-mail: flavius@hara.ro

Marius Tenea Astilean
- vioara;
- 33 ani;
- absolvent al Academiei de Muzica "Gheorghe Dima" din Cluj-Napoca;
-colaborari cu orchestrele filarmonice din Cluj, Satu-Mare, Oradea, Sibiu, Cvartetul Transilvan, Corul Filarmonicii din Cluj, Corul Antifonia si numeroase turnee in strainatate;
- e-mail: marius@hara.ro

Iulian Udrea (M.sh.T.ru')
- voce, instrumente programabile;
- 28 ani
- absolvent al Facultatii de marketing si comert exterior Bucuresti;
- absolvent al Audio Master Sound Londra.
- e-mail: iulian@hara.ro

Vlad Cretu
- voce, chitara;
- 24 ani;
- absolvent al Liceului de muzica George Enescu - sectia chitara;
- absolvent al Conservatorului din Bucuresti - sectia chitara;
- e-mail: vlad@hara.ro

Alex Lambrino
- bass, voce;
- 24 ani;
- colaborari cu mai multe trupe de diverse stiluri de la pop rock pana la blues, funk, soul si jazz;
- e-mail: alex@hara.ro

Sabin Tarabega
- tobe;
- 20 ani;
- absolvent al Liceului de muzica George Enescu;
- student al Universitatii de muzica Bucuresti
- e-mail: sabin@hara.ro

Cel mai recent material Hara, are ca noutati piesa "Liber", un remix de radio al hit-ului "Te iubeeesc" realizat de Mihai Ogasanu si surpriza! o inedita varianta a cunoscutei "Drumurile noastre", numai buna pentru petrecerile adevarate!

inapoi la lista de artisti

Alti Artisti

Against Me!, Miley Cyrus, Bon Jovi, Limp Bizkit, Corina, Blondy, Kasabian, Voltaj, Nightwish, Cassa Loco, Katy Perry, Animal X, Muse, Kings Of Leon, Paramore, Pussycat Dolls, Jason Mraz, Alejandro Sanz, Queen, Natalie Imbruglia